Szolgáltatások

Onkológia

Az onkológia az orvostudománynak a daganatos betegségek kezelésével, felismerésével és kutatásával foglalkozó ága.

Az onkológus szakorvos szinte minden esetben szakorvosi csapatban dolgozik: ez rendelőnkben is így van. Az onkológust általában segítik pszichoterapeuta kollégáink, egészségpszichológusaink, valamint diagnosztikai egységünk munkatársai is.

Rendelőnkben az onkológiai járóbeteg rendelés szakorvosa: Dr. Molnár Zsuzsanna

Dr. Molnár Zsuzsanna több terület szakorvosa (belgyógyászat, onkológia, hematológia), sok évtizedes gyakorlattal diagnosztizálja, kezeli és gyógyítja a vérképzőszervi daganatos (limfómák, leukémiák) megbetegedéseket.


Időpontfoglalás

Dr. Molnár Zsuzsa onkológus, haematológushoz

Foglaljon időpontot online!
Naptárunkban kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.

Időpontfoglalás 


Az Országos Onkológiai Intézet megbecsült szakorvosaként rengeteg páciens gyógykezelését és gondozását végzi hosszú évek (évtizedek) óta. Speciális szaktudása mellett empatikus, átfogó szemléletű orvosi megközelítéséről is ismert a páciensek körében. Szükség esetén onkológiai páciensek gondozásában is jártas klinikai szakpszichológus kollégával közösen látja el pácienseit.

Az onkológus szakorvos feladata első körben a daganat felismerése. Erre számos vizsgálat létezik, mint például az ultrahang, biopszia, endoszkópos mintavétel, röntgenvizsgálat, CT-vizsgálat, MR-vizsgálat, PET scan és egyéb radiológiai kivizsgálási módszerek.

A fenti vizsgálatokon felül vérből vett laborvizsgálattal is fény derülhet egy daganatos megbetegedésre.

Az onkológia és a hematológia (a vérrel és vérképzéssel foglalkozó szakorvosi ág) gyakran működik együtt a különböző daganatos betegségek kezelésekor.

Rendelőnkben az onkológia magánrendelést dr. Molnár Zsuzsanna belgyógyász-onkológus-hematológus szakorvos végzi.

A rendeléshez kötődően pszichológusunk Baráth Emire nyújtja a szükséges lelki/mentális támogatást onkológiai esetekkel is foglalkozó egészségpszichológiai rendelésén.


Időpontfoglalás

Foglaljon időpontot online!
Naptárunkban kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.

Időpontfoglalás onkológushoz

Időpontfoglalás onko-egészségpszichológushoz


Mikor kell onkológus szakorvoshoz fordulni?

Onkológushoz általában csak olyankor kell fordulni, ha egy másik orvos daganatos betegség gyanújával odaküldi a beteget.

A javaslat előtt leggyakrabban laborvizsgálattal és radiológiai képalkotó módszerekkel felmérik, hogy a daganatos betegség jelenléte mennyire valószínű. Amennyiben nagy a valószínűség, akkor onkológus szakorvoshoz kell fordulni további vizsgálatok és kezelések céljából.

Onkológiai betegségek esetén előfordulhat, hogy bizonytalan a szakorvosa által felállított diagnózisban vagy az általa előírt kezelési protokollban. Ilyenkor tapasztalt, több szakvizsgás onkológus szakorvosunk másodvéleményt adhat a korábbi javaslat megerősítésére vagy kiegészítésére.


Az onkológiai másodvélemény elkészítéséhez szakorvosunk részletesen átbeszéli Önnel meglévő kezelési tervét és empatikus figyelemmel végighallgatja a betegség történetét. Ezután onkológus kollégánk más szakorvosokkal és onko- egészségpszichológus kollégánk segítségével átgondoltan, több szakma előírásainak megfelelően komplex javaslatot ad a kezelés folytatásához.

Mi történik az onkológia szakvizsgálaton?

Az első onkológiai konzultáció alkalmával az onkológus szakorvos alapos vizsgálatot végez. Ez nagyrészt számos kérdés feltevéséből és a korábbi orvosi leletek áttekintéséből áll.

A leletekben az orvos egyrészt áttekinti a diagnosztikai vizsgálatok eredményét, másrészt elolvassa más szakorvosok véleményét a betegségről. Ez segít az onkológus szakorvosnak összefüggő képet alkotni a páciens állapotáról.

Amikor az orvos fejében összeállt a kép, javaslatot tesz a páciensnek az általa javasolt legjobb kezelési mód elvégzéséhez. Természetesen a kezelési terv minden esetben a pácienssel egyetértésben születik, hiszen a hatékony kezeléshez a döntéseket – az orvosnak és a páciensnek – közösen kell meghozniuk.

Miért fontos a páciens megismerése az onkológiai kezelésben?

Az onkológiai kezelések során az onkológus szakorvos feladatának fontos része, hogy a páciens nyugodtnak érezze magát. Ennek eléréséhez az orvos részletesen átbeszéli páciensével a felmerülő aggodalmakat és megválaszolja kérdéseit a kezelésekről, a kilátásokról és vizsgálati módszerekről.

Az orvos-páciens kapcsolatnak fontos része a célok és szükséges kezelési lépések összehangolása és közös elfogadása. Fontos tudni, hogy a páciensnek folyamatosan lehetősége van kifejezni aggodalmait és félelmeit, amelyek természetszerűen gyakran jelentkeznek daganatos betegségek esetén.

A terápiás kapcsolat fontos eleme lehet a páciens érdeklődésének, munkakörülményeinek és családi helyzetének megismerése. A megfelelő kezelés kialakításában ezeknek a részleteknek is lényeges szerepe lehet.

Rendelőnkben az onkológus és a páciens munkáját  onko- és egészségpszichológus kollégák is segíti, akik a betegség orvosszakmai kezelése mellett segítenek megküzdeni a daganatos betegségekkel együtt járó pszichológiai nehézségekkel is.

Onkológia kezelések rendelőnkben

Rendelőnkben másodszakvélemény készítése mellett tanácsadásra és elmélyültebb konzultációra is lehetőség nyílik páciensekkel, kifejezetten nyugodt körülmények között.

Szükség esetén laboratóriumi vizsgálatok segítségével a páciensek kivizsgálása is megkezdhető rendelőnkben.

Onkorehabilitáció


PszichoLogic

Cikkek, hírek, bejegyzések

Pszichoszomatika: amikor a lélek a test nyelvén szól

A pszichoszomatika, mint tudományterület, a testi és lelki egészség közötti kapcsolatot vizsgálja. A pszichoszomatika a testi betegségek és tünetek hátterében rejlő pszichés tényezők szerepére világít rá, szemlélete szerint azok is közrejátszanak egy-egy betegség megjelenésében. Ilyen lehet például a migrén, az irritábilis bél szindróma, a krónikus fáradtság szindróma vagy a fibromyalgia (izomrost fájdalom). A pszichoszomatika szerint […]

Tovább

Miért pont én?

A különböző daganatos betegségek különböző életkorban jelennek meg a betegpopulációkban, például a Magyarországon a nők körében leggyakoribbnak számító emlőtumor jellemzően 50-65 éves kor között alakul ki, azonban fiatalabb nőknél is megjelenhet, akár 40 éves kor alatt is. A heretumoros férfi betegek életkora leginkább 15-35 éves korra tehető. Így a cél nemcsak a gyógyulás/gyógyítás, de a […]

Tovább

Autogén Tréning csoport folyamatosan indul a Panoráma Poliklinikán

Jelentkezés folyamatosan a csoport@panoramaklinika.hu e-mail címen. A legközelebbi csoport kezdési időpontja 2023. február 24. Stresszkezelés, problémamegoldási stratégiák, az immun- és az endokrin rendszer működésének helyreállítása Számos olyan stresszfaktort ismerünk, melyeket sajnos nincs lehetőségünk kiiktatni a mindennapjainkból. Gondolhatunk itt a munkahelyünk vagy a magánéletünk kihívásaira, különböző szerepeink, feladataink ellátására, a feszes napirendekre vagy éppen a világjárvány okozta […]

Tovább

Vélemények

„Hirtelen volt szükségem ANTIGÉN gyorstesztre, egy másnapi repülőúthoz. Készségesen, rugalmasan fogadtak, biztonságos mintavétel után 15 perc múlva megvolt az eredmény, néhány perc múlva pedig a hivatalos dokumentumot is kiállították. Azóta is hálás vagyok, hogy elutazhattam a lányomhoz, akit már hónapok óta nem láthattam a járvány miatt. Köszönettel,”

Katalin

„Időpontra érkeztem, kedves, szakszerű és türelmes ellátásban részesültem. Mindenkinek ajánlom. Köszönettel,"

Zsolt

„Gyors bejelentkezés, várakozás nélküli ellátás és határidőre érkező, gyors eredmény. Köszönöm,”

Orsolya