Szolgáltatások

Onko- és egészségpszichológia (Buda)

Az egészségpszichológia a pszichológia egy irányzata, mely elsősorban a testi egészséget és az ahhoz kapcsolódó problémákat állítja fókuszba. Arra hívja fel a figyelmet, hogy egészségünk alakulását biológiai, pszichológiai és társas tényezők egyaránt befolyásolják, amelyek kölcsönösen hatnak egymásra. Ennek következtében az egészségpszichológusok szerepet vállalnak a betegségek megelőzését és az egészség megőrzését célzó kampányokban (pl.: szűrővizsgálatok népszerűsítése, egészséges életmód bevezetése, dohányzásról való leszokás elősegítése), az orvos-beteg kapcsolatok támogatásában és a krónikus testi betegséggel élő személyek pszichológiai segítésében.

Az egészségpszichológus a betegséggel  – így például az onkológiai megbetegedéssel – összefüggésben fellépő stresszkezeléssel is segít, hogy a páciens jobban viselje a diagnózis után jelentkező, illetve a kezelések okozta testi-lelki szorongásokat, fájdalmakat és érzelmi hullámzásokat.

Az onkológiai betegség diagnózisa, kezelési folyamata a testi-lelki alkalmazkodási készséget is próbára teszi. Az onkopszichológiai konzultáció az ebben a helyzetben megjelenő intenzív érzéskebeli tájékozódást segíti,  hogy a páciens erőforrásokat találjon az alkalmazkodáshoz, amely a kezelés folyamatában szükséges. (További részletek az oldal későbbi szövegrészeiben találhatóak még.)

Onkológiaia esetekkel is foglalkozó egészségpszichológusunk Baráth Emire, aki a magyar mellett angol és svéd nyelven is végzi az egészségpszichológiai konzultációkat, ugyancsak a budai  (1126 Derkovits u. 7.) és a pesti (1147 Ilosvai Selymes u. 81.) rendelőnkben egyaránt. 

Az egészségpszichológiai konzultáció kertében végez a Panoráma Poliklinikán:

  • a betegséggel összefüggésben fellépő stressz kezelése (különös tekintettel az onkológiai megbetegedésekre),
  •  testi (szomatikus) betegségek, problémák, állapotok pszichológiai/egészségpszichológiai támogatása,
  • a testi betegséggel való megküzdés segítése,
  • a gyógyulás támogatása,
  • az egészségtudatosság támogatása (az onkológiai kezelések alatt és után is.)

Időpontfoglalás

Foglaljon időpontot online Ali Emire egészségpszichológushoz!
Naptárunkban kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.

Panoráma Poliklinika (Buda):1126 Bp. Derkovits u. 7. (kedd)

Időpontfoglalás (Buda)

Panoráma Poliklinika (Pest): 1147 Ilosvai Selymes u.81. (szerda – péntek)

Időpontfoglalás (Pest)

Időpont kérés egészségpszichológiai rendelésre lehetséges a következő telefonszámon is: 06 70 775 0288, vagy írjon e-mailt közvetlenül a recepcio@panoramaklinika.hu címre, és a levélben kérjük feltétlenül írja meg, hogy Baráth Emire egészségpszichológushoz kéri az időpontot.

Bejelentkezés egészégpszichológushoz


egészségpszichológia helyszín

A Panoráma Poliklinika egészségpszichológusa a budai rendelőnkben (1126 Derkovits u. 7.): Gajdos Panna, aki a területen belül kiemelten foglalkozik az IBS (irritábilis bélszindróma), valamint különböző, bizonytalan gyomor -és bélrendszeri problémákkal küzdő betegekkel.

 

Koronavírus fertőzés – poszt-COVID tünetek

Az együttélés egy krónikus betegséggel, a diagnosztikus folyamat, a különböző beavatkozások, illetve a megküzdés a tünetekkel rendkívüli kihívást és megterhelést jelenthetnek. A betegek gyakran negatív hangulatról, nagymértékű stresszről és szorongásról számolnak be. Fokozottan igaz lehet ez a koronavírus fertőzésre, mely a tünetek kiszámíthatatlansága, a felépülési folyamat elhúzódása, illetve a maradványtünetek megjelenése következtében a mentális egészségre is erőteljes, negatív hatást gyakorolhat (post-COVID szindróma). Megterhelő lehet a megküzdés a még ismeretlen betegséggel, a gyógyulás után is hosszan fennmaradó tünetek miatt, mint például a krónikus fáradtság vagy az alvásproblémák, amelyek akadályt jelenthetnek a korábbi életmódhoz, életvitelhez való visszatérésben. A mögöttünk lévő egy év már kiemelten igénybe vette pszichológiai erőforrásainkat, éppen ezért mindezen tünetek és nehézségek a korábban tapasztalt, hasonló kihívásokhoz képest nagyobb mértékben befolyásolhatják lelki jóllétünket.

Az egészségpszichológusok célja, hogy az orvosokkal együttműködve, olyan személyre szabott pszichológiai támogatást biztosítsanak a betegek számára, mely segítséget jelenthet a stresszkezelésben és a tünetek menedzselésében, illetve hozzájárulhat mind a pszichológiai, mind a fizikai jóllét növekedéséhez.

Fájdalomambulancia – az egészségpszichológus is segít

A Panoráma Poliklinika Fájdalomambulanciáján kiváló idegsebészünk vezetésével különleges orvoscsapat dolgozik azon, hogy minden Páciensünk a számára leginkább megfelelő szakemberhez kerüljön, a fájdalom kiváltó okára rövid időn belül fény derüljön és a panaszok mielőbb enyhüljenek. 

Fájdalomambulanciánkon idegsebészek, neurológus, egészségpszichológus, manuálterapeuta és gyógytornász összehangolt munkája segít megoldást találni a hozzánk fordulók panaszaira.

Időpontfoglaláskor ne feledje beírni a megjegyzés rovatba az észlelt panaszait! Ez alapján kollégánk közvetlenül veszi fel Önnel a kapcsolatot, hogy a gyógyulás a megfelelő szakorvosnál induljon, a lehető legrövidebb időn belül. Várjuk panaszainak megjelölését e-mailen is: recepcio@panoramaklinika.hu

Onkopszichológiai konzultáció

Klinikai szakpszichológus, onkopszichológusunk: Gödény Anna.

“Az onkológiai betegség diagnózisa, kezelési folyamata a testi-lelki alkalmazkodási készséget nagyon próbára teszi. Az ilyenkor megjelenő érzelmi krízis állapotában a kétségbeesés, szorongás és lehangoltság érzésétől a reményig és a lelki erő átéléséig egy intenzív érzelmi örvény jellemző. Megjelenhet pánikszerű szorongás, étvágytalanság, alvászavar. Gyakran ezek az intenzív érzések és testi tünetek átmenetiek, a kezelések elindulásával, a család, a barátok támogatásával, erőforrások mozgósításával a páciens sikeresen alkalmazkodik a helyzethez. Kialakul egy aktív együttműködés a kezelésekkel, orvosokkal, újra átélhetővé válik a kontroll érzése, és így az érzelmi terhek élménye elviselhető mértékűvé csökken. Máskor az érzések “beragadnak”, a krízis szorongásos és depressziós tünetegyüttessé, esetleg pszichés betegséggé alakulhat. Gyakran egy néhány alkalmas konzultáció elég lehet a tünetek rendeződéséhez, az erőforrások mozgósításához. Máskor hosszabb folyamatra lehet szükség. A verbális terápiát szükség esetén kiegészítheti pszichiátriai-gyógyszeres segítség.

Pszichológusként abban tudok segíteni, hogy a helyzetben megjelenő intenzív érzésekben tudjon a páciens tájékozódni, azokat jobban szabályozni, elviselni, erőforrásokat találni, ez által alkalmazkodni a kezelés folyamatához. Az onkópszichológiai konzultációk 45 percesek, általában 1-3 alkalom szükséges a probléma feltérképezéséhez. Ezt követően tudunk megállapodni arról, hogy mi jelentene segítséget és annak milyen megvalósulási lehetőségei vannak.”

Jól működő orvoscsapat segít a post-COVID tüneteken

Küzdelem a fájdalommal – amikor már a pirula sem segít


PszichoLogic

Cikkek, hírek, bejegyzések

Miért pont én?

A különböző daganatos betegségek különböző életkorban jelennek meg a betegpopulációkban, például a Magyarországon a nők körében leggyakoribbnak számító emlőtumor jellemzően 50-65 éves kor között alakul ki, azonban fiatalabb nőknél is megjelenhet, akár 40 éves kor alatt is. A heretumoros férfi betegek életkora leginkább 15-35 éves korra tehető. Így a cél nemcsak a gyógyulás/gyógyítás, de a […]

Tovább

Autogén Tréning csoport folyamatosan indul a Panoráma Poliklinikán

Jelentkezés folyamatosan a csoport@panoramaklinika.hu e-mail címen. A legközelebbi csoport kezdési időpontja 2023. február 24. Stresszkezelés, problémamegoldási stratégiák, az immun- és az endokrin rendszer működésének helyreállítása Számos olyan stresszfaktort ismerünk, melyeket sajnos nincs lehetőségünk kiiktatni a mindennapjainkból. Gondolhatunk itt a munkahelyünk vagy a magánéletünk kihívásaira, különböző szerepeink, feladataink ellátására, a feszes napirendekre vagy éppen a világjárvány okozta […]

Tovább

Pszichodráma csoport indul februárban a Panoráma Poliklinikán

A pszichodráma csoportot javasoljuk azoknak, akik: számára nehézséget okoz az érzelmeik megfogalmazása – azt sokszor testi tünetekkel kommunikálják szociális szorongást élnek át nehézségeket élnek át a kapcsolatteremtésben, vagy életük egyes területein (pl.: munka, tanulás, család) segítséget szeretnének kapni konfliktuskezelés, érzelmi szabályozás kapcsán reálisabb önértékelésre, nagyobb önbizalomra vágynak A csoport két hetente kedd esténként 17:30-tól 20:45-ig […]

Tovább

Vélemények

„Hirtelen volt szükségem ANTIGÉN gyorstesztre, egy másnapi repülőúthoz. Készségesen, rugalmasan fogadtak, biztonságos mintavétel után 15 perc múlva megvolt az eredmény, néhány perc múlva pedig a hivatalos dokumentumot is kiállították. Azóta is hálás vagyok, hogy elutazhattam a lányomhoz, akit már hónapok óta nem láthattam a járvány miatt. Köszönettel,”

Katalin

„Időpontra érkeztem, kedves, szakszerű és türelmes ellátásban részesültem. Mindenkinek ajánlom. Köszönettel,"

Zsolt

„Gyors bejelentkezés, várakozás nélküli ellátás és határidőre érkező, gyors eredmény. Köszönöm,”

Orsolya