dr. Koós Krisztina

csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermek-gasztroenterológus

Rendelés helyszíne

Panoráma Poliklinika (Pest)
1147 Budapest,
Ilosvai Selymes u. 81.

Időpontfoglalás

Foglaljon időpontot online! Naptárunkban kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.

Online konzultáció

Amennyiben online konzultációra szeretne bejelentkezni, kérjük kattintson ide.

Gyermekek gyomor-bél rendszeri betegségeinek – elsősorban ételérzékenység, különböző eredetű székleteltérés, hasfájás, valamint funkcionális hasi kórképek – kivizsgálásával és kezelésével foglalkozik a Panoráma Poliklinika gyermek-gasztroenterológiai szakrendelésén dr. Koós Krisztina adjunktus.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvosi Karán 2001-ben kapta kézhez diplomáját. 2007-ben csecsemő és gyermekgyógyász, 2014-ben gyermek-gasztroenterológiai szakvizsgát tett. Hazai pályafutása mellett a freiburgi Albert Ludwig Egyetem Gyermekklinikáján elvégzett szakmai gyakorlatot követően 2013-ban kapta kézhez német működési engedélyét, ami lehetőséget adott számára önálló orvosi tevékenység folytatására Németországban is.

Tagja a Magyar Gyermekgyógyászati Társaságnak, a Magyar Gyermek-gasztroenterológiai Társaságnak, a Magyar Gasztroenterológiai Társaságnak és a Német Orvosi Kamarának (Deutsche Ärztekammer).

A Panoráma Poliklinikán a gyermek-gasztroenterológiai szakrendelés munkájában vesz részt, konzultációt a magyar mellett német nyelven is vállal.

Dr. Koós Krisztina online konzultáció
keretében is elérhető, ehhez a recepcióval való egyeztetésre van
szükség. (Az időpontfoglalóban az online konzultáció nem jelenik meg.)

Fő szakterületei

  • krónikus hasfájás, puffadás
  • refluxos tünetek
  • különböző székleteltérések okainak feltárása
  • ételérzékenység diagnosztikája

„Fontosnak tartom a holisztikus szemléletmódot, amely szerint a gyermeket – valamennyi panaszával és tünetével együtt – egységként kell tekinteni, s lehetőség szerint ennek megfelelően orvosolni. Mivel gyermekekről van szó, gondozásuk során nagy súlyt fektetek a prevencióra. A kezelés nemcsak az esetleges gyógyszeres terápiát vagy az étrendi változtatást jelenti, hanem életmódbeli és táplálékkiegészítési tanácsadást is a konzultációk során.

A szülőkkel, akik gyermekükkel hozzám fordulnak, online is tartom a kapcsolatot, ezzel is támogatva a gyermek sikeres gyógyulását. Hiszem, hogy a család mint egység hordozhat bizonyos faktorokat, viselkedési mintákat vagy genetikai tényezőket, amelyek kihatnak a gyermekek egészségi állapotára, ezért a konzultációk során mindig szem előtt tartom a család többi tagjának egészségügyi problémáit is.

Hivatásom fontos része a hiteles szakmai információk terjesztése minél szélesebb körben, ezért nemcsak a szakmának, hanem a szülők számára is rendszeresen publikálok hosszabb-rövidebb szakcikkeket, leírásokat.”

Kapcsolódó szolgáltatások

Tetszik, megosztom:

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email