gyermek- és ifjúságpszichiáter, komplex integratív gyermekpszichoterapeuta-jelölt
Panoráma Poliklinika (Buda)
1126 Budapest, Derkovits u. 7.
Egyes ellátásainkhoz – pszichiátereink egy részéhez – előzetes időpont-egyeztetés szükséges. Kérjük, töltse ki az alábbi űrlapot. Ezt követően telefonon vagy e-mailben felvesszük Önnel a kapcsolatot.
A gyermek-ADHD-team munkájában való részvétel mellett a neurodevelopmentális zavarokhoz társuló gyermekpszichiátriai problémák (pl. OCD, indulatkezelési zavar, alvászavar, tik, szorongás) kezelésével foglalkozik szakrendelésén dr. Baracskai Mónika.
A Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végzett summa cum laude minősítéssel 2002-ben. Csecsemő- és gyermekgyógyászati gyakorlatot a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban szerzett, ahol 2002 és 2007 között dolgozott. Ez idő alatt fordult érdeklődése a gyermekpszichiátria irányába. Gyermek- és ifjúságpszichiátriai szakképzését Svédországban teljesítette. 2013-tól a NU-sjukvården Gyermekpszichiátriai Klinika vänersborgi szakrendelőjének főorvosa, ahol sokrétű szakmai tapasztalatot szerzett a különböző gyermekpszichiátriai kórképek diagnosztizálásában és multimodális szemléletű kezelésében. Érdeklődésének fókuszába itt egyre inkább a neurodevelopmentális (az idegrendszer eltérő fejlődéséből adódó) zavarok kerültek. 2016-ban lehetőséget kapott a boråsi Gyermekpszichiátriai Klinika neuropszichiátriai rendelőjében dolgozni, ahol hat évig az autizmus-spektrumzavar kivizsgálásával és az ahhoz társuló pszichiátriai kórképek kezelésével foglalkozó team, majd 2024-ig az ADHD-team főorvosa volt.
Svédországi tevékenysége mellett folyamatosan részt vett a hazai és külföldi szakmai továbbképzéseken, gyermekpszichiátriai kongresszusokon. 2021-től a Magyar Komplex Pszichoterápiás Egyesület (MAKOMP) komplex integratív gyermekpszichoterapeuta-képzését végzi.
A Panoráma Poliklinika rendelőjében részt vesz a gyermek-ADHD-team munkájában. A már diagnosztizált autizmus spektrumzavarral élő gyermekek esetében a gyermekpszichiátriai vizsgálat részeként javaslatot tud tenni terápiákra, autizmusspecifikus módszertanon alapuló fejlesztésekre, amelyek erre szakosodott ellátóhelyeken vehetők igénybe. (Autizmus spektrumzavar diagnosztikájának végzésére az intézménynek jelenleg nincsen lehetősége!)
„A holisztikus megközelítés értelmében törekszem a tünetek hátterében zajló komplex folyamatok összefüggéseinek megértésére, az életminőség javítása érdekében szükséges változások előmozdítására, szoros együttműködésben a családdal.”
Tetszik, megosztom: