Demetrovics Orsolya

gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus, családterapeuta

Rendelés helyszíne

Csak online!

Időpont-egyeztetés

Egyes ellátásainkhoz időpont-egyeztetés szükséges (közvetlen bejelentkezés nem lehetséges). Kérjük, kattintson a gombra,
és küldje el elérhetőségeit számunka. Ezt követően telefonon vagy e-mailben felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Gyermekek és felnőttek evészavaraival, elsősorban ARFID-dal, emellett serdülőterápiával, szülőkonzultációval, család- és párterápiával foglalkozik online ülések keretében Demetrovics Orsolya.

2005-ben végzett az ELTE Pedagógiai és Pszichológia Karán pszichológusként, majd 2013-ban a Pécsi Tudományegyetemen gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológusként. 2024-ben fejezte be a Magyar Családterápiás Egyesület képzését, és szerzett családterapeuta címet. Módszerspecifikus képzését a Magyar Személyközpontú Egyesületnél végezte, 2012-ben személyközpontú pszichológus lett. Emellett 2017-ben elvégezte a Mentalizáció Alapú Terápia alapképzését (MBT Basic), 2019-ben a családterápiás modult (MBT-F), majd 2020-ban a mentalizációalapú terápia serdülőkre specializált képzését (MBT-A). 2024-ben részt vett a National Allience of Eating Disorders (Florida, Egyesült Államok) Assesment and Treatmant of Avoidant Restrictive Food Intake Disorder (ARFID): How it Differs from Anorexia Nervosa and Requires Unique Treatment Intervensions című képzésén.

2009-től 2021-ig a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben dolgozott pszichológusként, ahol többek között a legkülönbözőbb gyermek- és ifjúkori kórképek diagnosztizálásában és terápiájában szerzett tapasztalatot. A serdülőkori evészavarok már ekkor is érdekelték, elsősorban ezek családterápiás kezelésével, valamint az evészavarral élő kamaszok mentalizációfókuszú csoportterápiájával foglalkozott. Emellett a serdülőkorban jelentkező érzelemszabályozási nehézségek, borderline személyiségszerveződés esetén fellépő tünetek képezték fő érdeklődési területét. Az ARFID-dal 2020-ban kezdett behatóan foglalkozni. Azóta számos családdal együtt dolgozva szerzett tapasztalatot ezzel a betegséggel kapcsolatban, illetve online szülőcsoportokat tartva a szülők által megélt nehézségek tekintetében.

A Panoráma Klinikán főként ARFID-dal élő 8–18 éves gyerekek szüleinek, illetve ARFID-dal élő felnőttek számára nyújt online pszichológiai segítséget, szülőkonzultációt az ARFID-ellátás részeként. Emellett kamaszkori problémák, depresszió, érzelemszabályozási nehézségek, a mentalizáció zavaraiból fakadó zavarok esetén fordulhatnak hozzá a kliensek.

Fő szakterületei

  • gyerekkori evészavarok (ARFID, szelektív evés, válogatósság)
  • serdülő- és felnőttkorban fennálló elkerülő-korlátozó evészavar kezelése
  • ARFID-pszichoedukáció
  • serdülőterápia
  • szülőkonzultáció
  • család- és párterápia
  • online szülőcsoport


„Szakmai szemléletemet alapjaiban határozza meg a személyközpontú megközelítés, amelyben a feltétel nélküli pozitív elfogadás, az empátia és a hitelesség jelenti azt a vázat, amelyre a terápiás kapcsolat épül. Alapelvem, hogy a résztvevők között partneri viszony, az egyenrangúság és az emberben eredendően meglevő növekedési potenciálba vetett hit jelenti a változás motorját.”

Kapcsolódó szolgáltatások

Tetszik, megosztom:

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email