A Panoráma Poliklinika Onkorehabilitációs Központjában onkológiai esetek (például emlőrák, vastagbélrák, prosztatarákos betegek) úgynevezett prerehabilitációját, komplex rehabilitációját, utógondozását, a tumorellenes kezelésé hosszútávú mellékhatásainak megelőzését valamint rákprevenciót végez.
Onkológiai rehabilitációs ellátást Magyarországon az első ellátók egyikeként klinikánk végez jelenleg. Az állami ellátásban egyáltalán nem található meg komplex, a beteg további életét kísérő formában, amelynek egyik fontos célja az áttétek, illetve a kiújulás megelőzése.
Időpontfoglalás
Foglaljon időpontot online!
Naptárunkban kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.
Az Európában, de elsősorban az Amerikai Egyesült Államokban bevezetett módszer tapasztalatai azonban azt mutatják, hogy annak betegközpontú szemlélete hozzásegíti a súlyos betegségben szenvedő, vagy azt már túlélő pácienseket ahhoz, hogy visszatérjenek az örömöket adó hétköznapi tevékenységekhez anélkül, hogy az onkológiai kezelések mellékhatásai ezeket beárnyékolnák vagy lehetetlenné tennék.
Emellett a rehabilitáció folyamata a daganatos betegség kezelése során kialakult károsodások csökkentésével segíti a beteget a mentális/pszichés, fizikális és pszichoszociális felépülésben, valamint az életminőség lehetőség szerinti megtartásában.
Az onkorehabilitációt érdemes közvetlenül a diagnózis után elkezdeni (prerehabilitáció), illetve akkor is erős segítség, ha a beteg már lezárt kórházi kezelés után, orvosi szempontból gyógyultan térne vissza a mindennapokhoz.
A járóbeteg ellátásban végzett onkorehabilitáció során az onkológus:
- javaslatot tesz a tumorellenes kezelés hosszútávú hatásainak mérséklésére,
- a nemzetközi protokollok szerinti vizsgálatokkal felméri a betegség kiújulási, áttétképződési esélyeit és javaslatot tesz ezek kiszűrésére, megelőzésére,
- megbeszéli a beteggel a protokoll szerint követett (kórházi) kezelések során fellépő mellékhatások, szövődmények tüneteit (pl. mozgási nehézségek, fáradékonyság, fájdalom, gyengeség jelentkezne vagy más, egyéni tünet jelentkezne, amit szeretne a helyére tenni a beteg)
- hozzásegíti a beteget mind pszichés/mentális, mind fizikai erőnlétének megtartásához, visszaszerzéséhez, a mindennapok könnyebbé tételéhez,
- kivételes figyelemmel van a betegre,
- megfelelő időt fordít rá,
- segíti, összefogja a kezelési folyamatot, kidolgozza és előkészíti az életminőség megtartó terápiákat.
Időpontfoglalás
Foglaljon időpontot online!
Naptárunkban kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.
TANULMÁNYOK
- Klinikai onkológia szakvizsga
2012-2015 Semmelweis Egyetem Budapest- Általános Orvostudományi Kar
2009-2012 Pécsi Tudományegyetem- Általános Orvostudományi Kar
2001-2007 Közgazdasági Politechnikum Gimnázium és Szakközépiskola
MUNKAHELY
2015.-2017 Szent Margit Kórház – Onkológiai Osztály
2017-2021 Bajcsy Zsilinszky Kórház – Onkológiai Osztály
2021- 2022 Országos Onkológiai Intézet – ”Kemoterápia B” Osztály
2022. – Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház- Onkológiai ambulancia
BESZÉLT NYELVEK: ANGOL
Felsőfokú C1 típusú nyelvvizsga
TUDOMÁNYOS MUNKÁK
- Tudományos Diákköri Munka (2012 – 2014) Fül-Orr-Gégészeti Klinika- heredaganatos betegek kemoterápiás kezelésének (ciszplatin) halláskárosító hatása
- Rendszeres szakmai előadások hazai kongresszusokon (MAGYOT, FIOSZ konferencia) 2015-től
- 2013-2014 Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete (BOE) tagság- alapszintű elsősegélynyújtás tanfolyam
- Mentőtiszt III képzés (OMSZ) 2014
- MAGYOT önkéntes 2015-től
- MOT tag 2017-től
- ESMO tag 2017-től