Geisel Tímea pszichológus, képzésben lévő autizmus-szaktanácsadó. Autizmusspecifikus egyéni pszichológiai konzultáció

Geisel Tímea

pszichológus, kognitív viselkedésterapeuta

Affirmatív szemléletben dolgozom, tanulmányaim és munkám során fontos tapasztalatokat szereztem az empátiáról, a feltétel nélküli elfogadásról és a segítő kapcsolatok fejlesztő, gyógyító hatásáról. Kiemelten fontosnak tartom, hogy a hozzánk fordulókat hatékonyan támogassam az önismeretükhöz vezető, gyakran nehéz és akadályokkal teli úton.

Gaál Bertalan András pszichológus, klinikai szakpszichológus-jelölt szupportív terápiára és pszichológiai konzultációra várja a hozzá fordulókat

Gaál Bertalan András

pszichológus, klinikai szakpszichológus-jelölt

A szupportív és kognitív viselkedésterápiás technikák alkalmazása során az erőforrások mozgósítására, az alkalmazkodási képesség fejlesztésére, az önértékelés javítására helyezem a hangsúlyt, elősegítve az ADHD-val élők kiegyensúlyozottabb életvezetését. Meggyőződésem, hogy a közös gondolkodás során feltárt problémákra adott egyénre szabott megoldásokkal, illetve az új megküzdési stratégiák beépítésével és szokássá alakításával jobb életminőség érhető el.

Kinek ajánljuk?

Heti rendszerességgel tartott zárt csoportunk kognitív viselkedésterápiás program, a felnőttkori ADHD kezelésének egyik leghatékonyabb módszere.

Csoportunkat olyan ADHD-s felnőtteknek ajánljuk, akik fejleszteni szeretnék a szervezett életvitelhez szükséges készségeiket, hogy rendszeres használatukkal eredményesebbé váljanak a mindennapokban, miközben önértékelésük is javul.

A csoporthoz való csatlakozást egyéni konzultáció előzi meg, amelynek során a páciens és a két csoportvezető közösen dönti el, a csoportterápia alkalmas-e az elérni kívánt célra.

Céljaink

A kognitív viselkedésterápiás program megkönnyíti az ADHD okozta mindennapos nehézségekkel való megküzdést. A tizenkét alkalom során az ADHD-ban érintett felnőttek leggyakrabban előforduló problémáira reflektálunk, azokban nyújtunk segítséget. A résztvevők bevált kompenzációs stratégiákat sajátíthatnak el a tervezési-szervezési feladatok megoldásához, az elterelhetőség csökkentéséhez, a rugalmasabb gondolkodáshoz, a halogatás kezeléséhez.

Mivel jár a csoporton való részvétel?

A kognitív viselkedésterápiás program eltér a hagyományos pszichoterápiától. A résztvevők heti rendszerességgel találkoznak a csoportvezetőkkel, és a közös gyakorlás mellett otthoni feladatokat is el kell végezniük. Ez elengedhetetlen a sikerhez: az új készségeket rendszeresen gyakorolni szükséges ahhoz, hogy szokássá váljanak, és a terápia lezárását követően is könnyen lehessen használni őket a mindennapokban.

Tudnivalók

  • 12 alkalmas zárt kiscsoport 6–8 fő számára
  • belépési feltétel: megállapított ADHD-diagnózis
  • a csatlakozni kívánókkal előzetes tájékozódó egyéni interjún találkozunk
  • a foglalkozások helyszíne: Panoráma Poliklinika Buda (1126 Budapest, Dolgos utca 2.)
  • heti 1×1,5 óra, csütörtökönként 18.00 – 19.30
  • díjak (a Panoráma Poliklinika aktuális díjszabása): 15.500 Ft (előzetes interjú) + 156.000 Ft (12 alkalmas kurzus díja 2-3 részletben előre fizetve, a teljes összeg előre történő fizetése esetén 5% kedvezmény) + 5000 Ft (munkafüzet ára)
  • a csoport tervezett indulása: 2024. november (a jelentkezés a 12 hetenként induló csoportokba folyamatos)

Ha érdeklődik a csoport iránt, csatlakozna, írjon:

Tetszik, megosztom:

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email