pszichológus, alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológus-jelölt
Panoráma Polyclinic (Buda)
7 Derkovits street, 1126 Budapest
Egyes ellátásainkhoz időpont-egyeztetés szükséges (közvetlen bejelentkezés nem lehetséges). Kérjük, kattintson a gombra,
és küldje el elérhetőségeit számunka. Ezt követően telefonon vagy e-mailben felvesszük Önnel a kapcsolatot.
Krónikus betegségekkel (asztma, cukorbetegség, vesebetegség) élő, továbbá emésztőrendszeri panaszokkal, pl. krónikus hasfájással, ételérzékenységgel vagy -allergiával (mogyoró, tej, glutén), felszívódási zavarokkal stb. diagnosztizált gyermekek egészségpszichológiai támogatásával foglalkozik a Panoráma Poliklinika szakrendeléseihez csatlakozva Lepp Klára pszichológus.
Okleveles pszichológus végzettségét a Károli Gáspár Református Egyetem klinikai és egészségpszichológia szakirányán szerezte meg 2024-ben. Szakmai gyakorlatait az Országos Onkológiai Intézetben és a Boldog Gellért Szakkórház Pszichiátriai Rehabilitációs Osztályán töltötte.
Kiemelt érdeklődési területei közé tartozik az érzelemszabályozás, a kötődés, valamint a rendellenes táplálkozási magatartások. Jelenleg az Integratív Pszichoterápiás Egyesület képzését végzi és további célja az alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológus végzettség megszerzése.
A Panoráma Poliklinikán elsősorban a Gasztroenterológiai Centrum gyermekekkel foglalkozó teamjének munkájában vesz részt, feladata a – gyakran pszichoszomatikus vagy komplex hátterű – emésztőrendszeri panaszokkal érkező páciensek , valamint gyermekkori krónikus betegségekkel élő gyermekek támogatása az egészségpszichológia eszközeivel.
„A Panoráma Poliklinika munkatársaként különösen fontos számomra, hogy a gyermekek fizikai és lelki egészsége egyaránt támogatva legyen. A gyermekek iránti érdeklődésem és az egészség területe itt találkozik: célom, hogy a kis pácienseknek és családjaiknak segítséget nyújtsak betegségük megértésében, a kezeléssel járó stressz csökkentésében és az érzelmi kihívások kezelésében. Az egészségpszichológia eszközeivel hozzájárulok ahhoz, hogy a gyógyulási folyamat holisztikus módon, testi-lelki szinten sikeres legyen.
Gyermekük betegsége kapcsán a szülők egészségpszichológiai konzultációt kérhetnek a maguk vagy a család számára is – vagyis ahol a gyermek is jelen van. Kisgyermekeknél az első beszélgetés rendszerint a szülőkkel zajlik, 14-15 éves kortól viszont már a fiatal is részt vehet a konzultációkon.”
I like it, I share it