Klinikai szakpszichológia és pszichoterápia
Benkő-Hidas Anna klinikai szakpszichológusunk gyermek-gasztroenterológusaink javaslata alapján fogadja és látja el az étkezési zavarokkal és egyéb alább olvasható tünetekkel hozzánk érkező gyermekeket, valamint konzultál a szülőkkel a gyermek fejlődésének helyreállítása érdekében.
A gyermekek tüneteiken keresztül tudják megmutatni, hogy fejlődésük valamilyen akadályba ütközött, érzelmeik kifejezésének lehetőségét nem találják, ezért segítségre van szükségük. A tünet függhet az életkortól, a személyiség érzékenységétől és a környezettől egyaránt. A lelki megterhelődés hatására jelentkező tünetek sokszor testi tünetek formájában jelentkeznek (pszichoszomatikus tünetek), ami a gyermek korlátozott nyelvi kapacitásából is következik. Kiemelendő, hogy egy pszichés zavar sohasem egyetlen okra vezethető vissza, hanem azt mindig számos tényező kölcsönhatása hozza létre.
Booking an appointment:
Foglaljon időpontot online! Naptárunkban közvetlenül kiválaszthatja az Ön számára megfelelő időpontot.
A gyerekpszichoterápia célja a gyermek fejlődését akadályozó tényezők elhárítása, a fejlődési lehetőségek helyreállítása. Cél, hogy a gyermek és a szülei/gondozói közti kapcsolatban minőségi változás történjen, felszínre kerüljenek a kapcsolatukban rejlő erőforrások, növekedjen mind a gyerek, mind a szülők kompetencia-érzete. Olyan készségekhez jussanak, amelyek hosszú távon segítséget tudnak majd adni a problémák megoldásához.
Kisgyerekkorban gyakori az elválási nehézség a szülőtől, az alvászavar, étkezési zavarok, szobatisztaság kialakulásával kapcsolatos tünetek, körömrágás, hajtépkedés, pszichés eredetű testi tünetek (enurezis, enkoprezis, hasfájás, ekcéma, asztma, allergia stb.) Megjelenhet agresszív viselkedés, beilleszkedési nehézség, kommunikációval kapcsolatos nehézség (beszéd elutasítása idegen környezetben, dadogás).
A kisiskoláskor és kiskamaszkor jellegzetes tünete a magatartászavar, a beilleszkedési és tanulási nehézség, a kortárs kapcsolatok zavara, pszichés eredetű testi tünetek közül az evés- és alvászavarok, tik, dadogás.
A gyerekterápia a gyermek legtermészetesebb nyelvén, a játékon keresztül történik. A modern analitikusan orientált gyerekterápia jellemzője a kapcsolati hangsúly, ami azt jelenti, hogy személyiségünk fejlődése, önmagunk megismerése a másik által, a másik személlyel való kapcsolatban, az élmények, gondolatok, érzések megosztásán keresztül valósul meg. Biztonságos, kiszámítható kapcsolat csak rendszeres találkozásokon keresztül tud kialakulni. A szülőkkel való kapcsolat szintén elengedhetetlen része a gyermekekkel folytatott terápiának, hiszen a gyerek fejlődése a környezetével való kapcsolatban, attól való függésben történik, így a gyerek viselkedésének változása sem képzelhető el a környezet támogató hozzáállása és változási motivációja nélkül. Ezért is nélkülözhetetlen a szülők elköteleződése a terápia mellett.
I like it, I share it
Place of consultations
Panoráma Polyclinic (Buda)
7 Derkovits street, 1126 Budapest
Booking an appointment
Book an appointment online! You can choose a suitable time for you in our calendar.