Ágyúval verébre?
A hatékony fájdalomcsillapításon túl a Panoráma Poliklinikán a a fájdalom okának (okainak) feltárásával és kezelésével foglalkozunk. A diagnosztikai és terápiás folyamat megtervezése a „szükséges és elégséges” elv alapján, a megfelelő szakmák bevonásával történik annak érdekében, hogy a beteg pont azt – és csak azt – kapja, amire ténylegesen szüksége van.
Fájdalommal élni maga az elhatalmasodó pokol. Feladatunk a gyors kivizsgálás és a hatékony fájdalomcsillapatás, vele az idegi funkciók és a mozgáskészség helyreállítása. A tartós eredmény érdekében azonban a fájdalomnak a gyökereit is fel kell tárni, és itt az okok sokszor egyediek, mélyek vagy összetettek. Nem csoda, ha egy jól megszervezett speciális ellátóhelyeken fájdalomteammel és egyedi betegútszervezéssel találkozunk.
Kihez forduljak?
A Panoráma Poliklinikán teammunkában, több szakterület együttműködésével folyik a diagnosztikai és a terápiás munka; az ellátás multimodális és interdiszciplináris. Multimodális, mert a beavatkozások nem korlátozódnak egyetlen módszerre, és interdiszciplináris, hiszen több orvosi szakma (pl. ortopédus, neurologist, idegsebész) és társszakmák (pl. manuálterapeuta, egészségpszichológus) együttműködésében gondolkodunk.
A Panoráma Poliklinikához forduló beteg az idegsebészetre vagy a neurológiára os foglalhat időpontot. Ebben az esetben a kivizsgálási és terápiás protokollt ez a szakember, tehát az első vizsgáló szakorvos állítja össze számára. (Persze előfordulhat, hogy már a kezdet kezdetén szükségessé válik a konzultáció a csapat valamelyik másik orvosával, pl. diagnosztikai okból.
Hogyan történik a vizsgálat?
A fájdalom közvetlen és mélyebb okainak felderítéséhez első lépésként meg kell ismerni a páciens pontos, mindenre kiterjedő kórtörténetét, illetve el kell végezni a szükséges fizikális vizsgálatokat a szakrendelésen. A kórelőzmények felvételében (és ezzel a precíz diagnózis felállításában) gyakran a páciens közeli hozzátartozója is segíteni tud, ezért hasznos lehet, ha ő is eljön vizsgálatra.
A diagnosztikai folyamatban rendszerint szükség van valamilyen korszerű képalkotó vizsgálatra, ez lehet röntgen-, CT- vagy MR-kép stb. Amennyiben a páciens rendelkezik korábbi vizsgálati eredménnyel, célszerű magával hoznia a szakrendelésre (pendrive-on, CD-n, DVD-n). Ha nem áll rendelkezésre képalkotó vizsgálat (vagy friss eredményre van szükség), a megfelelő vizsgálatot helyben vagy szakmai partnereinknél szervezzük meg. A képalkotó diagnosztikákat képzett szakembereink elemzik, és írásos véleményt adnak.
Nincs két ugyanolyan ember, nincs két ugyanolyan probléma. A diagnosztikai szakaszban olykor több szakemberünk is részt vesz, hogy megalapozott kezelési tervet tudjunk összeállítani. Az egyedi betegút összeállítása azt jelenti, hogy minden páciens számára létezik egy ideálishoz közelítő folyamat: a vizsgálatok meghatározott köre és megfelelő sorrendje, ami a pontos diagnózishoz és a megfelelő terápiához vezet.
Milyen kezelést kapok?
A diagnosztikai szakaszt követően személyre szabott kezelési tervet állítunk össze. Rendelőnkben a terápiás megoldások széles spektruma áll rendelkezésre a szájon át szedhető gyógyszerektől, az infúziós terápián át, a kis sebzéssel járó (minimálinvazív) precíziós idegsebészeti beavatkozásokig.
A „szükséges és elégséges” elv a terápia beállítására is vonatkozik. Ágyúval nem lövünk verébre, a terápiás tervet minden esetben a fokozatosság elve szerint építjük fel annak érdekében, hogy a lehető legkíméletesebb, de már hatékony eljárást találjuk meg.
A diagnosztikai és terápiás folyamaton pácienskoordinátorunk vezeti végig pácienseinket: időpontot foglal, megszervezi a betegutat és a kontrollidőpontokat. A páciens a folyamat bármely pontján kérdést tehet fel a koordinátornak.
Hogyan tovább?
A gyógyítás folyamatához szervesen hozzátartozik a páciens utókövetése. A beteg rehabilitációját a Panoráma fájdalomspecialistái figyelemmel kísérik, az alkalmazott terápiát, a gyógyszeradagolást stb. szükség esetén módosítják, finomhangolják.
A Panoráma Poliklinika szakembereinek célja minden esetben az, hogy a beteg fájdalma a lehető leghamarabb megszűnjön, a páciens a testi-lelki okok feltárásával a tartós gyógyulás útjára lépjen, és egészségét, korábbi életminőségét visszanyerje.
I like it, I share it
Booking an appointment
Book an appointment online! You can choose a suitable time for you in our calendar.
Related practices
BLOG - PsyhcoLogic
Articles, podcasts
On our PsychoLogic site, you can listen to podcasts and read articles and blogs on topics that we hope will be of interest to you.
Refluxbetegség
Refluxbetegség A refluxbetegség – teljes nevén gasztroözofageális refluxbetegség – gyakorinak számító emés
Ételallergiás gyermek – szorongó szülő?
A gyermek ételallergiája alaposan felforgatja a családok életét. Súlyos allergia esetén mindenképpen el kell ker
Mire szolgál a HELIPROBE kilégzéses teszt?
A Helicobacter pylori baktérium fertőzése gyomorhurutot vagy gyomor- és nyombélfekélyt okozhat, aminek jellemző t
Mire valók a H2-kilégzéses tesztek?
A hasi diszkomfortérzés, fájdalom, puffadás, gázképződés, szélgörcsök, hasmenés vagy székrekedés, a korai
A pszichoszomatika útvesztői, azaz a gyermekorvos és pszichológus találkozása
A gyermekkori hasfájás a leggyakoribb gyermekgyógyászati és gyermek-gasztroenterológiai kórkép, melynek számos